İnteraktif Akademi

ONLINE – CANLI EĞİTİMLER

İNTERAKTİF AKADEMİ, derslerini online ve offline olarak verir.

Kullandığı dijital alt yapı ve güçlü teknik ekibi sayesinde yurt içi ve yurt dışında online ve sınırsız offline yayınlarını sürdürür. 

Dilediğiniz an derslerinizi izler, ders notlarınızı okuyabilirsiniz.

Yoğun bir ekip çalışması ve teknik alt yapımız sayesinde evinizde, kütüphanede, yurtta, nöbette, tatilde nerede ne zaman isterseniz tüm hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Online derslerimiz interaktiftir, hocayla sınıf ortamında gibi iletişim kurulabilir.

Offline derslerde zaman sınırlaması yoktur. Sınırsız olarak istediğiniz yerden izleyebilirsiniz. Böylece hiç ders kaçırmazsınız.

Online dersleri bilgisayardan, offline dersleri ise istediğiniz yerden cep telefonu, tablet ve bilgisayardan izleyebilirsiniz.

UZAKTAN EĞİTİM NEDİR ?
İnternet ve iletişim teknolojilerindeki gelişmeler klasik öğretim metotlarının değişimine de olanak tanıdı. Uzaktan eğitim, geleneksel yöntemlerle çözülemeyen eğitim sorunlarının çözüm arayışlarından biri olması, sağladığı olanak ve esneklikler nedeniyle günümüzde popüler bir eğitim sistemidir. 
Uzaktan Eğitim mekândan bağımsız, zamana bağımlı bir eğitim şeklidir. Fiziksel olarak öğrencilerin bulundukları yerlerde olmasını gerektirmeksizin, teknolojinin imkânlarından yararlanılarak, öğrenci ve öğretmenlerin bir internet ortamında eş zamanlı ders işledikleri, planlı bir öğretim şeklidir. Eğitmen sınıf ortamında dersini anlatırken kursiyerler evlerinde, iş yerlerinde veya internet bağlantısına sahip herhangi bir yerde, hatta farklı il ve ülkelerden bile eğitime katılabilirler.

Online Eğitim kesinlikle önceden kaydedilmiş ders şeklinde değildir. Dersler interaktif şekilde yapılır. Kursiyer anlamadığı yeri sorabilir, eğitmen kursiyerin bilgisayarında dersle ilgili örmek/gösterim/çizim yapabilir.
Gerçek bir sınıftan farkı olmayan online dersliklerimizde hocalarımıza soru sorabilir, derse katılabilirsiniz. Kısacası kusursuz bir eğitim deneyimi için gerekli tüm ihtiyaçlarınızı internet bağlantınızın olduğu her yerde karşılayabilirsiniz.

UZAKTAN EĞİTİMİN AVANTAJLARI
⦁ Fiziksel uzaklık boyutunu en aza indirir.
⦁ Eğitim ve öğretim sürecinde oluşacak olan maliyetleri düşürür.
⦁ Öğretim sürecini hızlandırır.
⦁ Öğrenme fırsatlarını ve alternatiflerini arttırır.
⦁ Ekonomik, kültürel, coğrafi veya ailesel sebeplerden örgün eğitime katılamayan bireylere eğitim imkânı sunar.
⦁ Fiziksel engellilere eğitim imkânı sağlar.
⦁ Alanında uzman eğiticiler farklı yerlerden ders verebilir.
⦁ Daha fazla bilgiye ulaşmaya fırsat verir.

Gerekçeleri
⦁ Sürekli öğrenmenin önündeki engelleri kaldırmak,
⦁ Bilginin daha hızlı dolaşımını sağlamak,
⦁ Bilgiyi paylaşarak çoğaltmak,
⦁ Katılımcılığı artırmak,
⦁ Etkin, çağdaş ve yeni iletişim kanalları sunmak.